archív

naše vystúpenia v septembri 2014

5. septembra oslávila svoje meniny Regina. Svoj sviatok oslávila vo veľkom štýle aj najznámejšia Regina na Slovensku, rádio Regina a to formou dňa otvorených dverí pod názvom „Rádio Regina dokorán“, keď od samého rána vítala svojich verných poslucháčov – gratulantov v priestoroch obrátenej pyramídy. Aj náš folklórny súbor sa zaradil medzi ranných gratulantov, keď rozsieval radosť a dobrú náladu v átriu i na terase pred budovou Slovenského rozhlasu. Svojim poslucháčom sme nadelili štedrú dávku temperamentných ľudových piesní a získali za to uznanie nielen od poslucháčov, ale i od samotných organizátorov podujatia.


    

20. septembra bola pre náš súbor dňom D, keď sme spolu s dvoma ďalšími folklórnymi súbormi „Obstrléze“ a „Breza“ krstili naše prvé CD s vinohradníckou tematikou. Toto CD sme nahrali vďaka štedrej podpore pezinského podnikateľa a zakladateľa Občianskeho združenia „Srdce Pezinka“ Milana Grella, ktorý je významným mecénom folklóru a s ním spojených ľudových tradícií v Pezinku. Na krst sme sa veľmi tešili aj preto, že krstným otcom bol docent Viliam Gruska, významný slovenský etnograf a kultúrny historik. Po uvedení CD do života mali všetky tri súbory pred početným a žičlivým publikom svoj živý vstup, na ktorom predstavili piesne z nového CD. Briezky očarili svojimi viachlasnými vinárskymi piesňami, súbor Obstrléze zasa pobavil najmä vtipným hovoreným slovom v pezinskom nárečí.
My sme predviedli okrem temperamentných vinohradníckych piesní aj naše osvedčené „hity“, najmä zmes piesní z myjavských kopaníc, ktorými sme publikum priviedli „do varu“. Slniečko nám prialo a do vône cigánskej pečienky, či neodmysliteľného burčiaku vhodne zapadol „Vínny otčenáš“, ktorý sme si s chuťou zaspievali. Spievali sme s radosťou a nadšením, veď so skvostným akordeónovým sprievodom Mira Rajta sa to inak ani nedá! Na záver hádam ešte veľké ĎAKUJEME pánovi Milanovi Grellovi od Folklórneho súboru RADOSŤ za preukázanú priazeň a podporu.


      
 

Po našom vystúpení si dve členky nášho súboru zaspievali s Ľudovou hudbou Rajtovci