archív

naše vystúpenia v septembri 2017

14.septembra náš súbor s radosťou prijal pozvanie vystúpiť na slávnostnom koncerte usporiadanom pri príležitosti tridsiateho výročia založenia Cimbalovej muziky Polajka pôsobiacej vo Valašskom Meziříčí.
Svojim koncertom sme sa pripojili k mnohým gratulantom ku krásnemu okrúhlemu jubileu. Zaželali sme Polajke do ďalších rokov veľa úspechov a všetkým členom pevné zdravie, aby mohli ešte dlho tešiť svojou hrou a pesničkami svoje publikum.
Oslávenca i všetkých prítomných sme potešili pestrou kyticou uvitou z ôsmych krásnych slovenských ľudových pesničiek, ktoré zaspievali sólisti Anka Hološková, Mária Miškeriková, Eva Frťalová, Mária Kakalíková, Pavlína Burgerová a v duete Eva Frťalová a Štefan Pospech.
Spevákov a speváčky na akordeóne sprevádzal Štefan Šalát.
 

 

naše vystúpenie
vedúca súboru gratujuje
spoločne spievame Na horách studénky
a ešte spievame a tancujeme

24. septembra

„Aká si mi krásna, ty rodná zem moja,
krásne i tie hory, kol‘ teba čo stoja.
Krásne je i nebo nad tými horami,
žehnám ťa, vítam ťa vďačnými slzami…“

týmito slovami nádhernej hymnickej piesne privítala moderátorka prehliadky naša členka – Eva Frťalová na 18. ročníku celoslovenskej prehliadky seniorských speváckych súborov tie najlepšie seniorské súbory z Trnavského, Nitrianskeho, Trenčianskeho, Košického, Banskobystrického, Žilinského, Prešovského a Bratislavského kraja, ktoré postúpili z Krajských prehliadok, ako aj fanúšikov slovenskej ľudovej piesne.
Ako prvý sa predstavil náš súbor ako reprezentant Bratislavského kraja týmito piesňami: Ľudia povedajú, Milý mi na dvere tlče, Ančo malá, Mám ja švárne dievča, Mám ja sýkorenku, Moj milý mužíčku a Mala som milého.
Na akordeóne nás sprevádzal Štefan Šalát.