archív

naše vystúpenia v máji 2014

9. mája sme vystúpili v Kultúrnom centre v Pezinku s pásmom slova a piesní pod názvom „Máj, lásky čas“

Zostrih z vystúpenia nájdete tu

23. mája sme vycestovali do Valašského Meziříčí, kde sme vystúpili so svojim programom ako hosť na „Jarnom koncerte Mužského pěveckého sboru BESEDA“. Bola to významná udalosť v živote nášho súboru a všetci sme sa na ňu poctivo pripravili.

Samotný priebeh cesty však určil, že to vôbec nebude hladká záležitosť! Pätnásť kilometrov od Piešťan sa ozvala silná explózia a diera v pneumatike poslala autobus do najbližšieho pneuservisu v Piešťanoch, kde bolo koleso vymenené a cesta mohla pokračovať. Do cieľa sme však prišili s dvojhodinovým oneskorením, čo spôsobilo komplikácie, pretože blížiaci sa začiatok koncertu neumožnil obom súborom riadne si spoločne precvičiť skladby, ktoré mali pripravené pre spoločné vystúpenie.

Divadelná sála Paláca Žerotínú bola o 18. hodine slušne zaplnená aj napriek krásnemu počasiu, ktoré viac láka ľudí na pobyt v prírode. Naše polhodinové vystúpenie si vyslúžilo obrovský aplauz a vďačné publikum si vytlieskalo prídavok! Potom potešil prítomných svojím krásnym koncertom MPS BESEDA a na záver oba súbory spoločne zaspievali 3 skladby: „Canticorum iubilo“ od F.G. Händla, upravenú slovenskú ľudovú pieseň „Sadaj slnko“ a na záver odznela Janáčkova „Miluješ-li mňa“ pod dirigentskou taktovkou Stanislava Machanca.

Na záver prijala naša vedúca Mgr. Mária Miškeríková od organizátorov koncertu kyticu ruží a ako upomienku na „Jarný koncert 2014“ veľký keramický zvon spolu s ubezpečením, že sa určite nejednalo o ojedinelý spoločný projekt.

Možno konštatovať, že sme v tejto náročnej skúške obstáli aj napriek tomu, že z objektívnych príčin nebolo spoločné spievanie oboch súborov riadne zosúladené.

Po koncerte usporiadali hostitelia milé posedenie pri guláši z diviny a pri lahodnom moravskom vínku. Pozdrav z Pezinka v podobe iskrivého vínneho moku odovzdal hostiteľom priaznivec Folklórneho súboru RADOSŤ Ing. Milan Grell, majiteľ firmy GRAFIT – Milan Grell, ktorý nás na tejto dobrodružnej ceste sprevádzal a naše vystúpenie tiež podporil štedrým potleskom.

Do Pezinka sme sa vrátili až po polnoci. Všetci zúčastnení si z Valašského kráľovstva odniesli hlboký zážitok a dobrý pocit zo svojho zo svojho vystúpenia.