aktuality

Pezinok – rozviazané leto 2022

Dńa 4.8.2022 bol náš Folklórny spevácky súbor súčasťou koncertov organizovaných Pezinským kultúrnym centrom Rozviazané leto 2022.
Začiatok koncertu patril našim malým speváčikom, ktorí svojim nadšením a chuťou spievať zabezpečili hneď na začiatku koncertu veľmi príjemnú a pohodovú atmosféru. Bolo obdivuhodné, že po odspievaní svojej pesničky „Červené jabĺčko v oblôčku mám“ sa cítili na pódiu dobre a so zanietením sa pokúšali spievať s nami, prípadne chytiť rytmus piesní spievaných dospelákmi.
Výber piesní na koncert bol v réžii umeleckého vedúceho Ing. Štefana Šaláta. Malých speváčíkov, ale aj speváčky a spevákov súboru sprevádzala naša nová muzika v zložení akordeón, husle, kontrabas.
Návštevníkom koncertu sme ponúkli výber piesní z najznámejších folklórnych oblastí Slovenska. Piesne od Myjavy až po Šariš sa niesli hodinu nad pezinským námestím.
Najväčšou odmenou pre nás však bolo, že diváci si známejšie pesničky s nami aj zaspievali. Spätná väzba od divákov je pre nás veľmi cenná a povzbudzuje nás. Sme veľmi hrdí na to, že napriek horúcemu dňu na náš koncert prišlo množstvo ľudí rôznych vekových kategórií a povzbudzovali nás potleskom počas celého vystúpenia.
Našim poslaním je prostredníctvom krásnych ľudových piesní prinášať radosť a zábavu. V prípade Rozviazaného leta Pezinok 2022 sa nám to určite podarilo.