aktuality

Naša činnosť v 1. polroku 2020

Náš súbor sa veru za 1.polrok 2020 nemá čím pochváliť. Nelíši sa tým zrejme od iných združení, súborov a ostatných kultúrnych zložiek a inštitúcii. Prepadol nás COVID 19 a na základe vydaných nariadení, opatrení  a zákazov krízového štábu a vlády Slovenskej republiky sme našu činnosť museli nielen obmedziť, ale úplne prerušiť.

21.januára sme sa po vianočnej anovoročnej prestávke zišli vHostinci pod Hruškou v Pezinku na Cajle, kde sme zhodnotili rok 2019 a naplánovali si rok 2020.

Okrem týždenných pondelňajších skúšok  sme si naplánovali tradičné  koncerty, jarný v máji a jesenný  na konci novembra. 1.- 5. mája sme mali cestovať do Tatranskej Lomnice,  zúčastniť sa   1. stretnutia – súťaže  seniorských folklórnych súborov o Tatranský pohár. V júni sme boli pozvaní  na  vystúpenie pri  príležitosti výročného stretnutia EVIRS -Rytierov   vína, s naším úspešným programom z koncertu Radosť na víne. Okrem toho nás čakali klasické vystúpenia v Domovoch sociálnych služieb.  Nič z toho sa neuskutočnilo. Poslednú skúšku sme absolvovali 2. marca. Odvtedy sme v kontakte len cez mailové správy.  Náš umelecký vedúci Ing. Štefan Šalát nás  síce hojne zásobuje  pesničkami a melódiami  krásnych piesní zo všetkých regiónov  Slovenska,  ale to  nenahradí  naše  spoločné stretnutia. Môžeme len dúfať, že tento  šedivý  čas sa čoskoro skončí  a my sa vrátime  do nášho klasického  skúškového  režimu. Snáď sa  časom  vyskytne aj nejaké vystúpenie a budeme môcť vytiahnuť naše smutno visiace kroje zo skríň. Taktiež veríme, že aspoň časť z plánovanej činnosti na tento rok sa podarí absolvovať v 2.polroku 2020. Držme si palce.